Březen 2012

Rozhovor na Rádiu Slovakia International

29. března 2012 v 19:49 | Lucy |  Rozhovory

video z youtube kanálu Lebka0

Posloucháte Rádio Slovakia International.Pojďme mluvit o Eurovizi.Dnes vám přinášíme informace.Tady je písnička, která nás bude reprenetovat v Baku, v Azerbajdžánu.Pochází od Maxe Jasona Maie a jmenuje se Don't Close Your Eyes.A po písničce, Max Jason Mai, měli jsme ho ve studiu tento týden.

Max Jason Mai: Ahoj všichni.Moje jméno je Max Jason Mai a jedu reprezentovat Slovensko na Eurovision Song Contect v Baku 2012, jsem rád že tady mohu být.
Moderátor:Jak si se dostal k hudbe ?
Max Jason Mai: Měl jsem.. 15 let, začal jsem hrát na kytaru a piáno, než jsem začal zpívat a.. (smích).Byla to dlouhá cesta, bude to 8 let, co jsem se začal věnovat muzice a skládání písní a skládání hudby a hraní s kapelou.Pak tam byla ta..
Moderátorka: Superstar..
Max Jason Mai:..superstar, soutěž, je to 2 roky zpátky..pak jsem začal cestovat po České a Slovenské republice, odehrál jsem spoustu vystoupení a teď jsem tady.
Moderátor :Mluvil jsi o kapele, je to něco odlišného od toho, co jsi dělal předtím, ten projekt Max Jason Mai je pro Eurovizi, je to něják spojené ?
Max Jason Mai: Ne, není to spojené, je to nový projekt.Udělal jsem to před 3 měsíci, prostě je to něco jiného.Nový lidé, nový management, nový projekt..nová kapela.
Moderátorka: Ale teď se jmenuješ Max Jason Mai a lidé tě znají jako jinak se jmenujícího...je to dost odlišné.
Max Jason Mai: Narodil jsem se jako Miro Smadžda, správně slovensky Miro Šmajda.
Moderátor: A jak ses stal Maxem Jasonem Maiem ?
Moderátorka: No, jak si přišel na todle jméno ?
Max Jason Mai: (smích) No prostě.. líbí se mi.Je to jednoduché, prostě se mi líbí..to je všechno.
Moderátorka: Promiň, ale nemohu s Tebou souhlasit, že je to jednoduché jméno (mezitím se ozývá Maxům smích).
Max Jason Mai: No, takhle.. díval jsem se na spoustu jmen rock'n'rollových zpěváků, zjístil jsem, že hodně málo lidí má jméno Max, často se používá Mai a Jason je velmi populární.
Moderátor: Jason Donovan !
Max Jason Mai: Jo, ale prostřední jméno je Jason.Max Jason Mai je pro mě opravdu originální.
Moderátor: Kdo Ti s tímhle radil ?
Max Jason Mai: No, radilo mi spoustu kamarádů, producent a.. můj osobní pocit je, že to musím udělat.Protože je velmi podivné Miro Šmajda v mnoha zemích.Udělal jsem nový projekt s novou hudbou, novým jménem, novým managementem.. a tak :)
Moderátorka: Nechceš ale zahodit slovenské fanynky,..??
Max Jason Mai: Zbožňuju všechny české a slovenské fanynky, všechno to, co vytvořily společně v posledních dvou letech, no ale celá tahle soutěž je.. o dělání muzice v angličtině.
Moderátor: No, mám na Tebe otázku.Takže tedy anglicky, ale co na to lidé tady na Slovensku ?
Max Jason Mai: mm.. Hodně lidí na Slovensku neumí anglicky, možná.. 90%, slyšel jsem jejich názory na tohle, ale takhle to nejde, poslechl jsem si i rady jiných lidí a psát tedy v angličtině.
Moderátorka: No, Miro ty ses dostal do povědomí diváků hlavně díky televizní show Superstar,..
Moderátor: Je to něco jako Britské POP IDOLS, pěvecká soutěž..
Moderátorka: Jsi doopravdy úspěšný,..
Max Jason Mai: Oh, díky ! Ale víš, chci jen aby lidé mé hudbě rozuměli.Chci ze sebe vydat to nejlepší, ukázat co ve mě je, dělat rock'n'rollovou muziku a více rock'n'rollových songů.Možná to je to, co mě dělá úspěšným, dělám to z lásky..
Moderátorka: O čem je ten text písničky ?
Max Jason Mai: Je to o zlu a o světě andělů, je to o Bohu a o zlu, je to o ženě a o muži a má to tři pointy.

přeložila Michelle

Slovenský reprezentant poprvé vystoupí tuto neděli!

29. března 2012 v 19:18 | Lucy |  Media
29.3.2012

Miro Šmajda alias Max Jason Mai se konečně dočkal. Se svou soutěžní písní pro Eurovision Song Contest se poprvé ukáže na televizních obrazovkách již tuto neděli v rámci benefičního koncertu Vietor do plachiet. Zároveň byly prozrazeny i informace o jeho promo tour a přípravách na prezentaci v Baku.


Po skandálu se zrušeným vystoupením během slavnostního ceremoniálu předávání televizních cen OTO 2011 se slovenský reprezentant Max Jason Mai konečně dočkal. Svoji soutěžní skladbu "Don't Close Your Eyes" poprvé představí naživo před kamerami v neděli 1. dubna. Zpěvák vystoupí v rámci benefičního koncertu Nadačního fondu Plaváček, který odvysílá v přímém přenosu první program Slovenské televize. Show s názvem Vietor do plachiet startuje ve 20:10.

Kromě naplánované televizní prezentace se částečně zlepšila i situace ve slovenských rádiích. Podle oficiální profilu na Facebooku se píseň Maxe Jasona Maie pravidelně objevuje ve vysílání Rádia Slovensko a Rádia Slovakia International. Kromě toho slovenský zástupce stále častěji poskytuje rozhovory pro slovenská a zahraniční média a naplánované je i promo turné v Německu, Chorvatsku a Maltě.

Max prozradil bližší informace ohledně jeho pódiové show. Ta bude velmi energická a plná ohně. Na pyrotechnických efektech se pracuje již nyní a právě Slovensko by mohlo se svým vystoupením nejvhodněji využít letošního sloganu Eurovize, který zní 'Light Your Fire'.

Novinky z příprav Maxe Jasona Maie a záznamy z jeho rozhovorů sledujte na Facebooku zpěváka, oficiálním webu slovenské Eurovize a jejich facebookové stránce.

zdroj: escportal.cz

Max Jason Mai vystúpi v nedeľu počas benefičného koncertu Vietor do plachiet!

29. března 2012 v 19:11 | Lucy |  Media
29.3.2012

Po mnohých peripetiách nás snáď už definitívne čaká prezentácia nášho reprezentanta na Eurovízii 2012, Max Jason Maia, na televíznej obrazovke. Spevák vystúpi počas benefičného koncertu Vietor do plachiet, ktorý v priamom prenose odvysiela Jednotka už túto nedeľu o 20:10.


Informáciu dnes priniesol sám Max v špeciálnom videopozdrave prostredníctvom oficiálnej facebookovskej stránky RTVS o Eurovízii.

zdroj: http://eurovisionslovakia.blogspot.com

Termíny,kdy uslyšíte Don't Close Your Eyes na Rádiu Slovensko!

28. března 2012 v 19:29 | Lucy |  Eurovision Song Contest Baku 2012

!Termíny, kedy si môžete vypočuť pesničku MJM aj s pozdravom na Rádiu Slovensko!

30.03. - 13.33
05.04. - 14.19
07.04. - 16.54
10.04. - 09.54
13.04. - 15.47

by Eurovision Slovakia 2012

Slovakia - Our interview with Max Jason Mai + překlad ;)

28. března 2012 v 17:28 | Lucy |  Eurovision Song Contest Baku 2012
28.3.2012
eurovision-contest.eu had the pleasure to speak with Max Jason Mai. The interview with the 2012 Slovak representative you can read below.


eurovision-contest.eu: Hello Max! First, congratulations that you represent Slovakia in this year's Eurovision Song Contest. Please tell Eurovision fans something about you. When did you start singing?

Max Jason Mai: Since I was a kid. I was a very sporty tipe, practicing all kind of sports and singing meanwhile. The guitar, the soccer ball and the skate swere my best friends. :)

ec.eu: Where do you get yourmusical influences?

MJM: I really like Led Zeppelin, Whitesnake, Alter Bridge, Sade, Dream Theater, Metallica, John Mayer, Enigma, Ennio Morricone, 30 Seconds To Mars... and I also enjoy a lot the classical music by Antonin Dvorak.

ec.eu: If you were not singing, what would you do?

MJM: Sing...and composing :)

ec.eu: What do you think about Eurovision Song Contest? Are you an Eurovision fan?

MJM: I was following the contest for some years and was always crossing my fingers for the rock songs. Eurovision is a great oportunity for young artists to be seen all around Europe.

ec.eu: Which Eurovision entry (entries) is your favourite?

MJM: Oh, I love the russian Babushkies :) I am planning to have a nice jam session with them in Baku. But seriously speaking from our semifinal there are several songsI like. For example the Swedish entry.

ec.eu: You are representing Slovakia with the song 'Don't close your eyes'. Can you tell us something more about the song and performance in Baku?

MJM: I am working hard together with my team to bring an unforgettable show. So I would prefer not to reveal any thing ahead. I am a maximalist so I'm working on my show and believe in a maximum success :)

ec.eu: What is your recipe for success in Baku?

MJM: I put my heart into this music and i hope the people will notice it. My recipe is my motto in life: 'Do the things you believe in, in the best possible way'. I hope that the others will feel the touch of my soul in the song.

ec.eu: What would you say to the readers of eurovision-contest.eu to encourage them to vote for you?

MJM: Vote for rock'n roll, vote for what you like!

PŘEKLAD:

ec.eu: Zdravíme, Maxi! Jako první bychom Vám chtěli pogratulovat, že jste se stal reprezentancem Slovenska v tomto roku Eurovize.Prosím, řekněte fanynkám Eurovize něco o vás.Kdy jste začal zpívat ??

MJM: Už když jsem byl dítě.Byl jsem velmi sportovní typ, dělal jsem všechny sporty a mezitím také zpíval.Kytara, fotbal a skate, to byli moji kamarádi.

ec.eu: Mají na vás nějaké kapely vliv ?

MJM: Mám rád Led Zeppelin, Whitesnake, Alter Bride, Sade, Dream Theater, Mettalicu, Johnnyho Mayera, Engimu, Ennia Morriconea, 30 Second To Mars... a taky mám hodně rád klasiku, třeba Antonína Dvořáka.

ec.eu: Kdyby jste nezpíval, co by jste dělal ?

MJM: Zpíval...a skládal :)

ec.eu: Co si myslíte o Eurovizi ? Jste fanoušek Eurovize?

MJM: Sledoval jsem contest nějaké roky a vždycky jsem držel palce rockovým písničkám.Eurovize je dobrá příležitost pro mladé talenty, jak být vidět v celé Evropě.

ec.eu: .Kdo ze soutěžících Eurovize tohoto roku se vám zamlouvá ?

MJM: Oh, miluju ruské Babičky :) Mám v plánu si s nima dát session jam v Baku.Ale pokud budeme mluvit vážně, je plno písniček, které se mi líbí, například Švédsko letos udělalo dobrý singl.

ec.eu: Reprezentujete Slovensko s písní "Don't Close Your Eyes".Můžete nám říct něco víc o tomto singlu, nebo vystoupení v Baku ?

MJM: Tvrdě pracuju společně s mým týmem abychom vzbudili nezapomenutelnou show .Takže bych raději neprozradil žádné věci dopředu.Jsem maximalista, takže pracuju na své show a věřím v maximální úspěch :)

ec.eu: Co je Váš recept na úspěch v Baku?

MJM: Dávám své srdce do muziky a věřím, že to lidé ocení. Moje životní motto je : Dělej věci ve které věříš, tak jak nejlépe to jde.Doufám, že to ostatní pocítí a dotkne se jich to přes mou písničku.

ec.eu: Co by jste vzkázal našim čtenářům, čím by jste je přesvěčil aby pro vás hlasovali ?

MJM: Volte rock, volte to, co máte rádi ! :)

zdroj: eurovision-contest.eu
překlad: Michelle

Československá Top 10

28. března 2012 v 11:57 | TeRy |  Hlasuj
Hlasuj pro Maxe, aby se dostal na první místa v hitparádě Československé Top 10..!


Hlasovat můžeš ZDE..!

Max Jason Mai pro Esctoday.com

27. března 2012 v 15:40 | TeRy |  Eurovision Song Contest Baku 2012
Max Jason Mai - překlad:
Čau, tohle je Max Jason Mai, chci pozdravit všechny rockenrollové fanoušky, kteří navštěvují Esctoday.com. Doufám, že si užijete můj song Don't close your eyes na Eurovision Song Contest 2012. Tak, uvidíme se brzy v Baku a hlasujte za Rock and Roll!


Zdroj: youtube.com

Max Jason Mai (Miro Šmajda) -Don't Close Your Eyes- Audio Jukebox

26. března 2012 v 20:17 | Lucy |  Media
26.3.2012


Na přerodu bývalého superstáristy Mira Šmajdy je vtipná až neuvěřitelná spousta věcí. Že sebe, tedy Miro Šmajdu, označuje nyní za projekt. Že jeho nový pseudonym Max Jason Mai vypadá legračně. A ty fotky... A že s touhle novou image nechce prorazit v rockových klubech, ale na Eurovizi!!! Jediné, co srandovní na tom všem není, je samotná první zveřejněná skladba "Don't Close Your Eyes". Jasně, je to typická osmdesátková rocková vypalovačka s velkým refrénem, ale pokud máte podobnou hudbu rádi, nemůžete Maxovi, ehm, chichi, nic vytknout. Jen těch keců a pozlátka okolo je prostě mnohem víc, než je zdrávo.

ESC Chart 2012 (7.)

25. března 2012 v 15:31 | Lucy |  Eurovision Song Contest Baku 2012
25.3.2012

Naše hitparáda až v sedmém kole může prohlásit, že má stabilní první místo. Nejvyšší pozici uhájil slovenský reprezentant Max Jason Mai!


zdroj: escportal.cz

Rozhovor s Maxem v Teleráně..;)

25. března 2012 v 13:51 | Lucy |  Rozhovory
21.3.2012