Duben 2012

ESC Chart 2012 (12.)

29. dubna 2012 v 18:45 | Lucy |  Eurovision Song Contest Baku 2012
Dnes přinášíme výsledky dvanáctého kola!


zdroj: escportal.cz

MJM: Očarili ma Buranovské babičky

28. dubna 2012 v 18:25 | Lucy |  Rozhovory
V Eurovízii nachádzeme druhý žánrov ako pop, balady aj disco, a dôkazom toho, že každý rok sa niektoré zučastnené krajiny vsádzajú na iné žánre, od heavy metalu, ktorým Lordi vyhrali ESC v roku 2006, až k hip-hopu.

Je tu tiež priestor pre rock, s ktorým sa predvedie Max Jason Mai v Baku reprezentujúc Slovensko s piesňou Don't Close Your Eyes, ktorá je zložená ním samým a je o "večnom boji medzi dobrom a zlom, ktorý je v každom z nás a o diabloskej a anjelskej tvári ľudskej lásky", ako hovorí sám spevák v exkluzívnom rozhovore pre RTVE.es.


Milujem rock a dúfam, že sa dostanem do finále Eurovízie
Jason priznáva, že sleduje Eurovíziu už niekoľko rokov a už roku 2011 sa jej chcel zúčastniť, no nakoniec boli vybraté TWiiNS na reprezentáciu Slovenska na javisku v Düsseldorfe. No čakanie sa vyplatilo, pretože sa teraz zúťastňuje Eurovízie s piesňou, o ktorej sám tvrdí že "je odlišná od ostatných, je ľakho zapamätateľná, s množstvom energie a vyžaduje veľkú show".

Don't Close Your Eyes-Official video

27. dubna 2012 v 20:55 | Lucy |  Facebook

New Don't Close Your Eyes OFFICIAL video coming sooooooon :) Have a nice weekend ! :) ( official Facebook MJM)

Malé smiešne Slovensko

27. dubna 2012 v 20:44 | Lucy |  Scany

zdroj: forum.miro-fans.cz

Oficiální videoklip-už brzy!

26. dubna 2012 v 18:58 | Lucy
V nejbližších dnech se můžeme těšit na oficiání videoklip Don't Close Your Eyes!


Evrovizija.com: Rozhovor s MJM

25. dubna 2012 v 20:46 | Lucy |  Rozhovory
25.4.2012

Třiadvacetiletý Max Jason Mai bude na letošní Eurovizi zastupovat Slovensko. Mai je všestranný hudební umělec, rokový hudebník, zpěvák a rytmický kytarista. Svou zemi bude reprezentovat s písní Don't Close Your Eyes. Před odjezdem do Baku si na nás sympatický zpěvák udělal čas.


Max Jason Mai má rád lidi se smyslem pro humor a všechny dobré věci v životě, ať už je to hudba, sport, joga, láska, příroda. Jelikož chová velmi hluboké city ke všem živým bytostem, stal se vegetariánem. Nenosí oblečení vyrobené z kůže a nechce, aby s ním lidé manipulovali.

Mai, jak byste popsal sám sebe v několika větách?
Rád dělám věci naplno, ne polovičně. Takový jsem v soukromém i profesním životě.

Jaké jsou, krom hudby, vaše záliby?
Jsem milovníkem přírody. Trávím dost času v přírodě. Většinu času věnuju také sportu nebo filmům jako jsou Simpsonovi, Dexter či HIMYM.

Jste od přírody gurmán, milujete jídlo a vybrané vína?
Preferuji zdravou výživu. Jsem vegetarián, před pěti lety jsem přestal jíst mléčné výrobky. Mám rád ovoce, zejména banány a papáju. Také kuskus mám opravdu rád. Nevím, jaké víno byste mi doporučili k banánům. Jak vidíte, není to snadná volba.

Hvězdná porota hodnotí Slovensko, MJM-Don't Close Your Eyes

24. dubna 2012 v 17:17 | Lucy |  Eurovision Song Contest Baku 2012
V pondělí 19.03.2012 jsme odstartovali veřejné hlasování do Eurovizního Songu 2012 jehož nedílnou součástí jsou i hlasy naší odborné - Hvězdné poroty. Všichni porotci měli za úkol si poslechnout nebo shlédnout soutěžní skladby tak, jak byly prezentovány. Co si o nich jednotliví porotci myslí, si můžete přečíst níže. Kromě slovního ohodnocení je připojené i jejich vyjádření míry zaujetí při prvním poslechu v procentech (0 % = min., 100 % = max.).


Ján Winkler
Eurovizolog
55%

Siedme slovenské vystúpenie na ESC. Každé mi pripadá ako hľadanie správnej cesty a interpreta aj keď to k spokojnosti našich divákov tak zatiaľ nevyznieva . Ale možno práve sedmička bude šťastnou a prelomíme bariéru doterajších menej uspokojivých ročníkov. Veď sme už vyskúšali rockovú kapelu / Tublatanka/, speváka s výrazným hlasom / Palonder/, kantilénu / Hasprová/ , zmiešané spevácko-herecké duo/ Pocisková + Mikulčík/, rytmickú pieseň s národnými motívmi / Kristína/ ale aj dvojičky / Twiins/. Tentoraz je to rockový spevák. Popri množstve balád a tanečných popevkov je práve jeho pieseň iná. A to by mohlo pomôcť k vytúženej ceste do finále. Nech tam svojim vystúpením naplní tohtoročné motto a zasvieti pomyselný oheň na eurovíznej scéne.

Lucie Barbapostolosová
Moderátorka Radia Haná
81%

Miro Šmajda to zkusí všechno rozbořit, a jak! :-) Pěkně natvrdo. Jsem přesvědčená o tom, že poblázní polovinu evropských divaček, ať zpívá, co chce. :-) Nevyznávám tvrdší rock, ale dokážu uznat, že tohle JE kvalitní produkce. Bohatý zvuk, šikovný zpěvák /nezaměňovat s pouze "atraktivní"/, naděje tu je. UVIDÍME.


Eva Decastelo a Vítek Havliš
Herečka, moderátorka, modelka a produkční DJ, moderátor a blogger
85%

Proč? Proč se Slovensko může účastnit ESC a my Češi ne? Proč Slováci prostě dělají lepší muziku než my? Tohle je naprostá bomba, která vybočuje z řady všech letošních finalistů. Doufáme, že se úspěch dostaví. Ne proto, že jsou to Slováci, ale proto, že je to prostě dobrý… DRŽÍME PALCE!

Max Jason Mai mluvil s JanelaESC

23. dubna 2012 v 16:10 | Lucy |  Rozhovory

Max Jason Mai mluvil s JanelaESC

Max Jason Mai bude reprezentovat Slovensko na Eurovizi 2012. Zpěvák, dříve znám jako Miro Šmajda, bude soutěžit ve druhém semifinále s jeho vlastní skladbou "Do not close your eyes." Píseň produkoval Michael Elivis Baskette v USA, který také pracoval s kapelami jako je Alter Bridge nebo Puddle of Mudd. Max si musel pokrýt všechny náklady spojené s účastí na této soutěži, a slovenští vyslanci ho vůbec nepodporují při propagaci jeho práce. Podívejte se na jeho rozhovor s JanelaESC.com:

1. Nejprve ze všeho nám řekni, proč jsi se rozhodl, aby se stal z Mira Šmajdy Max Jason Mai?

Max J. Mai je můj nový projekt, je to více energické, modernější a tvrdší. Měl jsem tento projekt v hlavě poslední 2-3 roky.

2. Složil jsi a napsal píseň Don't close your eyes, která má jasné silné poselství. Řekni nám o čem je ten song a co tě inspirovalo ho napsat.

Dostal jsem inspiraci ve světe okolo nás, každodenní konflikt mezi dvěma světy. Mezi andělským duchovním světem a ďábelským, konflikt dobra a zla v nás a kolem nás. Tenhle song je o deformaci lidské bytosti a spojení dvou duší. Duše muže a ženy.

Miro Šmajda pred Eurovíziou rieši škandály!

23. dubna 2012 v 15:59 | Lucy |  Media
23. apríl 2012, 06:00

Keď sa prevalilo, že Miro Šmajda bude reprezentovať Slovensko na Eurovízii a kvôli tomu sa zriekol svojho slovenského mena, zdvihla sa voči nemu vlna kritiky.


Na ružiach ustlané nemá ani populárna Šmajdova mama, útoky vraj v rodných Košiciach znáša aj ona.

HANBA?

Ľudia sa rozdelili na dva tábory. Bežní konzumenti, ktorí z Mira spravili striebornú superstar, sa mu otočili chrbtom a muzikanti, ktorí ho v súťaži brali s rezervou, ho teraz označujú za náš najväčší talent. Podpory sa vraj nedočkal ani od verejnoprávnej televízie, ktorá ho na Eurovision Song Contest vyslala. Na porade vedenia údajne odznelo, že je hanbou Slovenska a správa sa ako satanista. Správa aj so Šmajdovou reakciou sa šírila médiami, no podľa televízie na porade nič také nezaznelo. "Ak sú vyhlásenia Maxa Jasona Maia nejakou súčasťou kontroverzného PR alebo kampane, RTVS o nej nebola informovaná, nesúhlasí s ňou a dištancuje sa od nej," poslali nám z tlačového oddelenia telerozhlasu ofi ciálne stanovisko.

Max Jason Mai zas tvrdí, že s RTVS je v minimálnom kontakte. "Už to mám u riti," hovorí slovníkom rockera. "Mám nových muzikantov a sústredíme sa, aby sme v Baku, kde sa Eurovízia v máji koná, podali čo najlepší výkon. Dokonalé to musí byť najmä z vizuálnej stránky. Na nič iné sa nemôžem spoľahnúť. Čo sa týka Slovenska, majú nás v zahraničí za úplných debilov," zhodnotil svoje šance. Rozčuľuje ho aj doterajšia mediálna prezentácia jeho skladby. "Televízia radšej vysolí peniaze na kadejaké priblblé kraviny, ktoré nikto nesleduje, než na niekoho, kto ide reprezentovať štát." Všetky náklady spojené s nahrávaním skladby v Spojených štátoch a dopravu na festival si hradí z vlastného vrecka.

Velká jarní soutěž!

22. dubna 2012 v 20:52 | Lucy
! Připravili jsme pro Vás velkou jarní soutěž !
Baví Tě upravovat fotky? Uprav fotku s Maxem a pošli jí na mirsee-smajda@seznam.cz
Nejlépe upravená fotka získá odznak (placku) s Maxovou fotografií!
Upravené fotky posílejte do 5.května a od 6. do 20. května budou fotografie zveřejněné na mirsee-smajda.blog.cz a Vy za ně budete moci hlasovat a vybrat tak nejlépe upravenou fotku. Výhra bude poslána poštou! Do e-mailu napište svojí přezdívku pod kterou budete soutěžit a jako předmět uveďte "jarní soutěž". Těšíme se na Vaše fotografie!