Druhá zkouška a tisková konference Slovenska

20. května 2012 v 11:25 | Lucy |  Eurovision Song Contest Baku 2012
Slovenský reprezentant má za sebou druhou zkoušku a tiskovou konferenci. Jak probíhala, co bude mít Max Jason Mai ve čtvrtek na sobě a co prozradil o sobě nového? Nabízíme další podrobný report slovenské účasti na letošním ročníku Eurovision Song Contest!Max Jason Mai před zkouškou novinářům prozradil, že není zrovna nadšený z brzkého ranního programu. Přesto se do Baku Crystal Hall dopravil v dobré náladě a jak sám potvrdil, rozhodně bez nervozity, jelikož na pódiu není nikdy nervózní. Na dnešní nácvik se těší, stejně jako na večerní hokej s Ruskem.Ve článku z první zkoušky Slovenska jsme Vám představili video, ve kterém zpěvák nazpíval v rockové verzi několik písní svých konkurentů. Novináři jej proto tentokrát poprosili o to, aby svoji skladbu "Don't Close Your Eyes" odprezentoval pouze za doprovodu akustické kytary.


Dnešní zkouška jednoznačně vyvrátila obavy ze středy, kdy vystoupení Slovenska působilo na první pohled staticky a až příliš klidně. Celá prezentace bude velmi energická a živá. Max a jeho skupina budou kompletně oblečeni v černé. Samotný zpěvák poté vystoupí bez čepice, v černé bundě bez trika, s přívěšky na krku a černých kalhotech se stříbrnými řetězy. Oči bude mít zvýrazněné černou linkou. Jeho vyčesané vlasy dokonce některé novináře donutily k úsudku, že Slováci měli včera večer velmi divokou párty.


Kytaristi budou rozestoupeni po celém pódiu kolem bubeníka a díky jejich živelnosti si budeme okamžitě připadat jako na rockovém koncertě. Max poté využívá prakticky celé scény včetně catwalků. Během celé prezentace se prakticky nezastaví. Odbíhá z jednoho konce jeviště na druhý a často roztleskává publikum.


Jestli se Eurovize chce prezentovat jako multižánrová soutěž a zbavit se kritických ohlasů, které ji nazývají projektem popu a uspávacích balad, mohou organizátoři letos Slovensku děkovat, jelikož se jako jediné pořádně opře do strun. Letos se národní výběry opravdu povedly a bude zajímavé sledovat, jestli u diváků zvítězí taneční hudba, balada, etno, hip hop či právě hard rock.


Ohlasy na dnešní zkoušku jsou diametrálně odlišné od středy. Slovenský reprezentant výrazně zapracoval na svém hlasu a novináři pějí na jeho vystoupení chválu. Slovensko se letos prezentuje "explozivní kytarovou show s chytlavou image" a to by mohlo podle zástupců médií bez problémů zabodovat.

Zkouška Maxe Jasona MaieV zákulisí s Maxem Jasonem Maiem


zdroj: escportal.cz, youtube
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama