Červen 2013

VIDEA - 28.6.2013 - Olomouc - Beerfest

30. června 2013 v 22:52 | Lucy |  Other videos
Chop Suey


Dotyky
Miro Šmajda a jeho album

22. června 2013 v 21:18 | Lucy |  Media
Po několikaměsíčních tancích s vydavatelstvími se Miro rozhodl své album nahrát a vydat sám. Využil k tomu zbrusu nové nahrávací studio ve starých Bohnicích, jehož byl prvním klientem, a od září začala tvrdá dennodenní práce na albu. Například týden hledal ten správný "tón" kytar. Ty si nahrál sám, a protože se nepovažoval za brilantního kytaristu, od června tvrdě cvičil hru. Tvrdě = 6-10 hodin denně. Bicí nahrál Richard Scheufler ml.,který byl zároveň zvukovým mistrem alba, basu pak Richard Scheufler st. Vše ostatní nahrál Miro Šmajda, který je až na jeden song (White-Black) výhradním autorem hudby a textů. A producentem alba.


Album se jmenuje mirosmajda.com. Je to adresa oficiální page na Facebooku a zároveň název projektu, navázaného na toto album. Projektem rozumějme muzikanty, kteří s Mirem od března do května brázdili Česko a Slovensko na propagačním turné. A po měsíční pauze v tomto budou pokračovat, dokud se album tímto způsobem nedostane mezi maximální počet posluchačů.

Recenze:Miro Šmajda - mirosmajda.com

20. června 2013 v 16:47 | Lucy |  Media
Mladí umělci, kteří se vydávají na hudební dráhu a snaží se vydobýt si místo na piedestalu pomocí rocku, to mají dneska těžké. Všechno už bylo vymyšleno, všechno už někdy bylo a nahrát něco neotřelého a dobrého není žádná malichernost. To už dneska ví i Miro Šmajda.


Miro Šmajda má hned na začátku kariéry pár nepopiratelných výhod. Je atraktivní a může proto sázet na svoji sexy image. Vysokých rockových hlasů u nás a na Slovensku také mnoho není, a proto je na první poslech z rádia dobře rozpoznatelný. Neztratí se mezi tunami nové muziky, které se na nás ze všech stran valí.

Konec špatný, všechno špatné...

Novou desku "mirosmajda.com" si tentokrát vydal sám a slouží mu ke cti, že vše podstatné, co se nahrávky týče, si vzal takříkajíc pod palec osobně. Tím ale na svá záda přidal další velkou tíhu odpovědnosti. Materiál na album si vyjma poslední písně napsal výhradně sám, mimo zpěvu obstaral piano a všechny kytary kromě basové, ale hlavně je taky producentem alba a společně s Richardem Scheuflerem juniorem jej i smíchal.

Letošní SuperStar, rozkošnou zrzku Sabinu Křovákovou, balil vyhublý Miro Šmajda. Víme, kam si ji odvedl!

14. června 2013 v 14:02 | Lucy |  Media
Ani ne čtrnáct dnů po vítězství v soutěži SuperStar už jsme potkali rozkošnou zrzku Sabinu Křovákovou (21) na velkolepé společenské události. A v hodně zajímavé společnosti. Zpěvačka trávila čas s předminulou stříbrnou SuperStar Mirem Šmajdou (24).


VÍME PRVNÍ: Tajná svatba po skončení SuperStar! Dorazil i Miro Šmajda!

12. června 2013 v 15:16 | Lucy |  Media
To bylo slávy! Jen týden po skončení letošní Nové éry SuperStar se parta mladých zpěváků ze soutěže opět sešla - dokonce na svatbě! A v rudých šatech se před oltář na chvíli postavila i Ewa Farna (19)! Čí to byla svatba?


Na luxusním zámku Chateau Mcely se včera vdávala Ewina manažerka Michaela Kocourová, která šla právě Ewa za svědka, respektive svědkyni. A protože Kocourová coby manažerka zastupuje i další finalisty soutěže, nechyběli mezi svatebčany ani vítězka letošní SuperStar Sabina Křováková nebo Martin Šafařík. Za starší ročník SuperStar se ukázal kamarád jejího manžela Miro Šmajda, nechyběl ani exotický tanečník Yemi A.D.

Celý článek ZDE
Zdroj: prask.nova.cz

Ewa Farna, Miro Šmajda aj Jimi Cimbala vystúpia na festivale Rockový záber!

2. června 2013 v 20:23 | Lucy |  Media
Najstarší severoslovenský festival Rockový záber tento rok ovládnu hudobníci známi z účinkovania v SuperStar. Hlavnou hviezdou festivalu nebude nik iný ako porotkyňa aktuálnej série Ewa Farna. Okrem nej sa na podujatí predstavia napríklad Miro Šmajda, Metropolis, Čad, Gladiator, či Arzén.

Oravský rockový festival tento rok vsadil na mená známe z talentovej šou, pričom najväčším komerčným ťahákom programu je Ewa Farna. "Rockový záber bude v podstate jediným festivalom, na ktorom táto mladá speváčka predvedie svoje prednosti. Všetkým fanúšikom je určite dobre známa z poroty československej SuperStar. Zo starších ročníkov určite nemôžeme opomenúť výborného speváka a zástupcu Slovenska na Eurovízii - Mira Šmajdu. A keď už hovoríme o superstar... Jimi Cimbala s kapelkou Metropolis nesmie chýbať," uvádzajú organizátori.

Miro vystoupí na festivale Rockový záber v pátek 14.6. ve 23:50 ! :)


Miro Šmajda – mirosmajda.com - Recenze

1. června 2013 v 11:24 | Lucy |  Media
V porovnaní s dva a pol roka starým debutovým albumom Čo sa týka lásky je totiž album mirosmajda.com dosť veľkým krokom vpred.


Pristihujem sa pri tom, ako sa zamýšľam nad tým, čím by ma v podstate mal fascinovať Miro Šmajda (áno, on je už zas Miro Šmajda, žiadny Jason neviem aký)? Zoberme to od podlahy. Otočte obal jeho aktuálneho CD na zadnú stranu a pochopíte, že rock´n´roll je večný. Aspoň to vo mne evokuje táto, prepáčte, ale trochu nevydarená fotka, na ktorej mi Šmajda pripomína rumunského grófa Drakulu vyrážajúceho na svoj nočný šábes.

Toto teda trochu nevyšlo. Tak čo ďalej? Tehličky na bruchu? Dlhé kadery? Ani jedno, ani druhé, to nech si chlapec nechá pre fanúšičky. Ostáva jediné! Vkladám CD do prehrávača. Tento chalanisko dostáva jedinú - poslednú šancu, aby mi dokázal, že nie je iba narcis s komerčným duchom, ktorý vie, ako zaujať výzorom, škandálikmi, vie si vytvoriť imidž, vie sa jednoducho predať, aj keď zatiaľ mi tam niekde stále chýba hudba.

Hlasuj za fotku měsíce - červen (2013) #6.13

1. června 2013 v 10:00 | Lucy |  Hlasuj za fotku měsíce
Další tři koncerty z Tour 2013 :).. Tak kde to Mirovi nejvíce slušelo tentokrát?:)

Fotka č. 1
19.4.2013 - M.Třebová
Foto by: Suzie
Fotka č. 2
23.4.2013 - Ostrava
Foto by: hudebnistranky.cz
Fotka č. 3
26.4.2013 - Liberec
Foto by: Mimísek