Media

Recenze alba mirosmajda.com

15. července 2013 v 14:01 | Lucy
Rocker Miro Šmajda se po třech letech vrací se svým druhým řadovým počinem, nápaditě pojmenovaným mirosmajda.com. První singl White Black o rázu alba příliš nenapověděl. Pop-rockově laděná skladba, na albu zařazená až jako závěrečná, z desky ční jako pěst na oko. Nezasvěcený by ani netipoval, že na desku patří. Není typicky romantická jako zbytek alba, působí optimisticky a je velmi zpěvná. Stejně tak čouhá z rázu mirosmajda.com předposlední elektro úlet Bullshit. Spíše než o song, který byste měli s radostí poslouchat, jde o satiru na současný hudební showbusiness, která svým pro Šmajdu netypickým zněním posluchače zaujme.

Miro Šmajda a jeho album

22. června 2013 v 21:18 | Lucy
Po několikaměsíčních tancích s vydavatelstvími se Miro rozhodl své album nahrát a vydat sám. Využil k tomu zbrusu nové nahrávací studio ve starých Bohnicích, jehož byl prvním klientem, a od září začala tvrdá dennodenní práce na albu. Například týden hledal ten správný "tón" kytar. Ty si nahrál sám, a protože se nepovažoval za brilantního kytaristu, od června tvrdě cvičil hru. Tvrdě = 6-10 hodin denně. Bicí nahrál Richard Scheufler ml.,který byl zároveň zvukovým mistrem alba, basu pak Richard Scheufler st. Vše ostatní nahrál Miro Šmajda, který je až na jeden song (White-Black) výhradním autorem hudby a textů. A producentem alba.


Album se jmenuje mirosmajda.com. Je to adresa oficiální page na Facebooku a zároveň název projektu, navázaného na toto album. Projektem rozumějme muzikanty, kteří s Mirem od března do května brázdili Česko a Slovensko na propagačním turné. A po měsíční pauze v tomto budou pokračovat, dokud se album tímto způsobem nedostane mezi maximální počet posluchačů.

Recenze:Miro Šmajda - mirosmajda.com

20. června 2013 v 16:47 | Lucy
Mladí umělci, kteří se vydávají na hudební dráhu a snaží se vydobýt si místo na piedestalu pomocí rocku, to mají dneska těžké. Všechno už bylo vymyšleno, všechno už někdy bylo a nahrát něco neotřelého a dobrého není žádná malichernost. To už dneska ví i Miro Šmajda.


Miro Šmajda má hned na začátku kariéry pár nepopiratelných výhod. Je atraktivní a může proto sázet na svoji sexy image. Vysokých rockových hlasů u nás a na Slovensku také mnoho není, a proto je na první poslech z rádia dobře rozpoznatelný. Neztratí se mezi tunami nové muziky, které se na nás ze všech stran valí.

Konec špatný, všechno špatné...

Novou desku "mirosmajda.com" si tentokrát vydal sám a slouží mu ke cti, že vše podstatné, co se nahrávky týče, si vzal takříkajíc pod palec osobně. Tím ale na svá záda přidal další velkou tíhu odpovědnosti. Materiál na album si vyjma poslední písně napsal výhradně sám, mimo zpěvu obstaral piano a všechny kytary kromě basové, ale hlavně je taky producentem alba a společně s Richardem Scheuflerem juniorem jej i smíchal.

Letošní SuperStar, rozkošnou zrzku Sabinu Křovákovou, balil vyhublý Miro Šmajda. Víme, kam si ji odvedl!

14. června 2013 v 14:02 | Lucy
Ani ne čtrnáct dnů po vítězství v soutěži SuperStar už jsme potkali rozkošnou zrzku Sabinu Křovákovou (21) na velkolepé společenské události. A v hodně zajímavé společnosti. Zpěvačka trávila čas s předminulou stříbrnou SuperStar Mirem Šmajdou (24).

VÍME PRVNÍ: Tajná svatba po skončení SuperStar! Dorazil i Miro Šmajda!

12. června 2013 v 15:16 | Lucy
To bylo slávy! Jen týden po skončení letošní Nové éry SuperStar se parta mladých zpěváků ze soutěže opět sešla - dokonce na svatbě! A v rudých šatech se před oltář na chvíli postavila i Ewa Farna (19)! Čí to byla svatba?


Na luxusním zámku Chateau Mcely se včera vdávala Ewina manažerka Michaela Kocourová, která šla právě Ewa za svědka, respektive svědkyni. A protože Kocourová coby manažerka zastupuje i další finalisty soutěže, nechyběli mezi svatebčany ani vítězka letošní SuperStar Sabina Křováková nebo Martin Šafařík. Za starší ročník SuperStar se ukázal kamarád jejího manžela Miro Šmajda, nechyběl ani exotický tanečník Yemi A.D.

Celý článek ZDE
Zdroj: prask.nova.cz

Ewa Farna, Miro Šmajda aj Jimi Cimbala vystúpia na festivale Rockový záber!

2. června 2013 v 20:23 | Lucy
Najstarší severoslovenský festival Rockový záber tento rok ovládnu hudobníci známi z účinkovania v SuperStar. Hlavnou hviezdou festivalu nebude nik iný ako porotkyňa aktuálnej série Ewa Farna. Okrem nej sa na podujatí predstavia napríklad Miro Šmajda, Metropolis, Čad, Gladiator, či Arzén.

Oravský rockový festival tento rok vsadil na mená známe z talentovej šou, pričom najväčším komerčným ťahákom programu je Ewa Farna. "Rockový záber bude v podstate jediným festivalom, na ktorom táto mladá speváčka predvedie svoje prednosti. Všetkým fanúšikom je určite dobre známa z poroty československej SuperStar. Zo starších ročníkov určite nemôžeme opomenúť výborného speváka a zástupcu Slovenska na Eurovízii - Mira Šmajdu. A keď už hovoríme o superstar... Jimi Cimbala s kapelkou Metropolis nesmie chýbať," uvádzajú organizátori.

Miro vystoupí na festivale Rockový záber v pátek 14.6. ve 23:50 ! :)

Miro Šmajda – mirosmajda.com - Recenze

1. června 2013 v 11:24 | Lucy
V porovnaní s dva a pol roka starým debutovým albumom Čo sa týka lásky je totiž album mirosmajda.com dosť veľkým krokom vpred.


Pristihujem sa pri tom, ako sa zamýšľam nad tým, čím by ma v podstate mal fascinovať Miro Šmajda (áno, on je už zas Miro Šmajda, žiadny Jason neviem aký)? Zoberme to od podlahy. Otočte obal jeho aktuálneho CD na zadnú stranu a pochopíte, že rock´n´roll je večný. Aspoň to vo mne evokuje táto, prepáčte, ale trochu nevydarená fotka, na ktorej mi Šmajda pripomína rumunského grófa Drakulu vyrážajúceho na svoj nočný šábes.

Toto teda trochu nevyšlo. Tak čo ďalej? Tehličky na bruchu? Dlhé kadery? Ani jedno, ani druhé, to nech si chlapec nechá pre fanúšičky. Ostáva jediné! Vkladám CD do prehrávača. Tento chalanisko dostáva jedinú - poslednú šancu, aby mi dokázal, že nie je iba narcis s komerčným duchom, ktorý vie, ako zaujať výzorom, škandálikmi, vie si vytvoriť imidž, vie sa jednoducho predať, aj keď zatiaľ mi tam niekde stále chýba hudba.

Kuly z Desmodu: "Miro Šmajda – veľký talent a nedocenený človek!"

30. května 2013 v 17:01 | Lucy
Kuly z Desmodu se v rozhovoru zmínil i o Mirovi!:)


Váš ostatný album Javorový list bol zaujímavý najmä hosťami, ktorých ste si pozvali, aby si s vami zaspievali. Podľa čoho ste ich vyberali?

Podľa osobnej obľúbenosti. Povedali sme si, že urobíme album, kde vytiahneme skladby, za ktorými nám bolo ľúto, pretože sa nezviditeľnili. Dali sme ich do nového šatu a pozvali hostí. Poprosili sme Ivana Táslera, aby nám to celé produkoval a zaranžoval. Spieva tam napríklad Marie Rottrová, na ktorú nedám dopustiť. Je to podľa mňa pani speváčka. Marta Jandová je moja krvná skupina, tiež úžasná speváčka. Miro Šmajda - veľký talent a nedocenený človek. Ešte budeme podľa mňa veľa o ňom počuť, len sa potrebuje nájsť.

Zdroj: www.cas.sk
Celý rozhovor ZDE

Má stříbrná SuperStar důvod k pláči?

29. května 2013 v 16:55 | Lucy
V neděli se rozhodne. Svými hlasy zvolíte novou SuperStar.

Když se podíváme na stříbrné superstáristy a další stříbrné účastníky pěveckých soutěží, tak to rozhodně není žádná přehlídka loserů.

O Mirovi Šmajdovi jsem tu psal už posledně. Ačkoli si z něj média na Slovensku dělají často legraci (k čemuž kdysi přispěl Rytmus se svojí "Šmajdovou mamkou"), pravda je, že z mladých umělců na Slovensku patří rozhodně k těm lepším. Problém je jeho vřelý vztah k bulváru, takže se v médiích více probírá jeho sexuální život než muzika. Která je přitom dobrá. Ale i to je poučné pro nové superstáristy - aby se naučili najít tu správnou mez při komunikaci s médii a zbytečně se nezaprodávali.

Zdroj: krasna.nova.cz
Celý článek ZDE

Miro Šmajda sa o svoju mužnosť báť nemusí.

16. května 2013 v 20:10 | Lucy
Búrlivák Rod Stewart (68) až teraz poodhalil svoju najhoršiu nočnú moru.

Rod Stewart prezradil, že sa mu kvôli steroidom scvrkol penis.

Počas svojej najväčšej slávy bol známym sukničkárom a lepili sa na neho najkrajšie ženy sveta. Na zlepšenie hlasu a povzbudenie hlasiviek užíval koncom 80. rokov steroidy, ktoré spôsobili, že sa mu scvrkol penis. Náš spevák Miro Šmajda, ktorý odmieta tvrdenia, že by steroidy užíval, sa tak o svoju mužnosť báť nemusí.

Slovenský spevák Miro Šmajda sa nedávno tiež vyjadril k užívaniu steroidov na margo zmeny svojho tela, keď nabral poriadnu svalovú hmotu: "Preboha živého, ja mám strašne rád to, čo mi ten hore dal. Zdravie a svoju plodnosť. Mám "ho" veľmi rád na to, aby som si užívaním steroidov privodil impotenciu a iné sprostosti," povedal pre portál ahaonline.cz Šmajda.

Zdroj a celý článek: www.cas.sk
 
 

Reklama